shutterstock_123714850

Czy mikronakłuwanie może poprawić wygląd skóry?

Medycyna estetyczna oferuje dzisiaj kobietom chcącym poprawić swój wygląd szereg rozmaitych zabiegów. Nie trzeba bowiem od razu decydować się na operację plastyczną, aby wyglądać lepiej. Dla tych przedstawicielek płci pięknej, którym operacja plastyczna wydaje się być zbyt daleko idącą ingerencją w ciało, przygotowano między innymi zabieg mikronakłuwania.

Mikronakłuwanie jest zabiegiem o charakterze odmładzającym oraz pobudzającym. Jego wykonanie to pewność, że procesy regeneracyjne zachodzące w skórze zostaną pobudzone. Osiągnięte w ten sposób efekty mają charakter długotrwały. Jednocześnie prezentują się naprawdę naturalnie. Nie ma tu ryzyka porażenia mięśni twarzy, ograniczenia mimiki czy uzyskania nienaturalnie dużych ust.

Istota zabiegu

Mikronakłuwanie to zabieg, którego podstawowym zadaniem jest stymulowanie skóry do odnowy. Odbywa się to poprzez wykonanie serii nakłuć przy użyciu niezwykle cienkich igieł. Mikronakłuwanie wykonywane jest urządzeniem, które kończy się malutkimi igiełkami wykonującymi ruch pulsacyjny. Skóra nakłuwana jest gęsto i szybko. W efekcie w krótkim czasie niewielkimi nakłuciami pokryć można jej naprawdę dużą powierzchnię. Urządzenie wykorzystywane do zabiegu skonstruowane jest tak, że specjalista medycyny estetycznej wykonujące zabieg może regulować nie tylko prędkość poruszania się igieł, ale również ich długość. Może ona wahać się od dwudziestu pięciu milimetrów do dwóch i pół centymetra. Igły najdłuższe stosuje się wówczas, kiedy celem zabiegu jest redukcja rozstępów, usunięcie głębokich przebarwień, a także leczenie blizn. Trzeba podkreślić, że mikronakłuwanie jest zabiegiem o dużych możliwościach i sprawdza się tylko wtedy, kiedy chcemy pozbyć się zmarszczek.

Skuteczność

Osiągane podczas zabiegu mikronakłuwania efekty wynikają nie tylko z malutkich nakłuć, ale również podawanej substancji aktywnej. Wykonanie serii nakłuć sprawia, że skóra zaczyna wchłaniać podawane substancje niczym gąbka. W trakcie zabiegu stosuje się następujące substancje czynne:

 • kwas hialuronowy o charakterze niskocząsteczkowym;
 • witaminy;
 • aminokwasy;
 • peptydy.

Koktajl substancji aktywnych zawsze dobierany jest indywidualnie do potrzeb skóry danego pacjenta. W efekcie osiągnąć można jeszcze lepsze efekty. Warto pamiętać, że wytworzone podczas zabiegu kanaliki nie zamykają się od razu. Dlatego już w domu – po powrocie z kliniki – warto sięgać po właściwie dobrane preparaty o silnym działaniu. To, jakiego rodzaju powinny one być doradzi specjalista, który przeprowadzał zabieg. Mikronakłuwanie wykonywane jest obecnie w większości dobrych klinik medycyny estetycznej. W Warszaweie, takiemu zabiegowi można poddać się w klinice SkinClinic (http://www.skinclinic.pl/).

Kiedy warto skorzystać z zabiegu?

Zabieg mikronakłuwania poleca się osobom, które chcą:

 • wygładzić blizny;
 • zmniejszyć widoczność rozstępów;
 • poprawić napięcie i jędrność skóry;
 • pobudzić syntezę kolagenu.

Zabieg wykazuje silne działanie odmładzające: skóra zyskuje ładny kolor, jest dogłębnie nawilżona oraz odżywiona.

Czy zabieg można wykonać zawsze?

Większość zabiegów medycyny estetycznej ma określone przeciwwskazania. Nie inaczej jest w przypadku mikronakłuwania. Nie wykonuje się go w przypadku osób:

 • zażywających leki o działaniu przeciwzakrzepowym;
 • mających keloidy;
 • z aktywną infekcją;
 • będących w trakcie terapii aktywnego trądziku.

Mikronakłuwanie to prosty do wykonania i bezpieczny zabieg gwarantujący naprawdę doskonałe efekty. Szerokie spektrum zastosowania sprawia, że obecnie jest to prawdziwy hit w gabinetach medycyny estetycznej.

Więcej informacji na http://www.skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/mikronakluwanie/