cellulit1

Cellulit? To przeszłość! Dowiedz się, jak zwalczyć pomarańczową skórkę

Cellulit uważany jest za największego wroga każdej kobiety. Pojawia się już w bardzo młodym wieku i właściwie każda z nas musi się z nim zmierzyć. Choć sposobów na pozbycie się go jest mnóstwo, to jednak wiele z nich nie przynosi pożądanych efektów. Zapytaliśmy zatem profesjonalistów z kliniki SkinClinic w Warszawie, jak skutecznie zapomnieć o tzw. “pomarańczowej skórce”.

Postaw na masaż

Podstawą w walce z cellulitem jest pobudzenie mięśni i skóry ud. Doskonale sprawdza się tu masaż, dzięki któremu tkanki i skóra są naturalnie stymulowane. Najbardziej skuteczny jest masaż antycellulitowy, który w opinii specjalistów ze SkinClinic pozytywnie wpływa na krążenie krwi i limfy. Dzięki temu komórki są dotlenione i odżywione, a skóra naprężona. Ten rodzaj masażu pomaga również zredukować tkankę tłuszczową w okolicach ud oraz pobudzić skórę do regeneracji, co w efekcie końcowym powoduje jej ujędrnienie.

Pozytywne efekty przyniesie połączenie masażu antycellulitowego z bańką chińską. Jest to masaż, którego działanie korzystnie wpływa na wiele aspektów. Oprócz redukcji cellulitu pozwala także ujędrnić ciało, poprawić przepływ krwi w organizmie, oczyścić go z toksyn, a także odprężyć ciało i umysł. Poleca się go zatem osobom, które są podatne na stres oraz prowadzą siedzący tryb życia. Masaż bańką chińską charakteryzuje się dużą intensywnością, więc znakomicie pobudza tkanki skóry i mięśnie. Jest zatem fantastyczną bronią przeciwko pomarańczowej skórce, szczególnie gdy połączy się go z masażem antycellulitowym oraz ćwiczeniami na uda.

Poznaj nowoczesne metody

Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej cały czas starają się znaleźć nowe sposoby na pozbycie się cellulitu. Takie, które byłyby nie tylko skuteczne, ale także mało inwazyjne. Jednym z nich jest zabieg z użyciem technologii Maximus. Jest to w pełni bezpieczna i delikatna metoda, która działa na wiele problemów (m.in. redukcja zmarszczek czy tkanki tłuszczowej). Jej działanie opiera się na trójpolarnej fali radiowej, która podgrzewa wybrany fragment ciała i skraca włókna kolagenowe. W rezultacie skóra jest ujędrniona i napięta, a cellulit znika. Technologia Maximus pozwala także wymodelować ciało tak, jak sobie wymarzysz.

Innym nowoczesnym rozwiązaniem jest karboksyterapia, która opiera się na odmładzających właściwościach dwutlenku węgla. Zabieg polega na wstrzyknięciu w daną partię ciała wspomnianego gazu, który dotlenia i odżywia tkanki. W ten sposób poprawia się krążenie krwi, a skóra się ujędrnia i zostaje naturalnie ściągnięta. Dlatego lekarze ze SkinClinic polecają karboksyterapię również jako metodę w walce z rozstępami i nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Zabieg ultradźwiękami

O tym, że ultradźwięki mają niezwykłe właściwości, wiadomo już od dawna. Nic więc dziwnego, że tak chętnie są wykorzystywane przez specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej. Ultradźwięki sprawdzają się w walce z rozstępami, zwiotczałą skórą, nadmiarem tkanki tłuszczowej i uciążliwym cellulitem. Ich zastosowanie jest tak wszechstronne, że z powodzeniem można podczas jednego zabiegu pozbyć się kilku problemów na raz.

Odmładzanie ultradźwiękami polega na przesyłaniu fal w określone miejsce ciała. Przeznaczone do tego urządzenie reguluje siłę i natężenie fal, dzięki czemu zabieg jest nie tylko bezbolesny, ale także całkowicie bezpieczny. Działanie ultradźwięków opiera się na stymulowaniu przepływu krwi. Naczynia krwionośne i limfatyczne rozprowadzają po ciele więcej tlenu, więc komórki zostają odżywione. Tkanki regenerują się i są w naturalny sposób odmłodzone. Oprócz tego, ultradźwięki rozbijają tłuszcz, który później jest usuwany z organizmu w procesie metabolicznym. W efekcie skóra jest wygładzona, sylwetka wymodelowana, a cellulit pokonany.

Pomarańczowa skórka od zawsze była utrapieniem kobiet, jednak z biegiem czasu medycyna poznała sposoby, by z nią wygrać. Nie ma zatem podstaw, aby myśleć, że Twojego cellulitu nie da się zwalczyć. Wymienione w artykule metody są tylko kilkoma przykładami walki z tym problemem. Jeśli chcesz poznać więcej nowoczesnych technologii, to polecamy stronę: http://www.skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/cellulit/.