botox

Botox – najpopularniejszy sposób na młodość

Zabiegi toksyną botulinową to pierwsze skojarzenia większości z nas jeżeli chodzi o zabiegi odmładzające z widocznym efektem. Jest to doskonały sposób na pozbycie się zmarszczek i odmłodzenie rysów twarzy. Na czym dokładnie polega działanie botoxu i co trzeba o nim wiedzieć?

Czym jest Botox i jak wygląda procedura?

Botox, czyli popularna nazwa dla zabiegu z użyciem toksyny botulinowej, daje efekt odmłodzonej i wypoczętej twarzy. Polega na wstrzyknięciu pod skórę za pomocą strzykawki substancji. Powoduje ona czasowe zablokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i rozluźnienie poszczególnych mięśni. Efekt wygładzenia otrzymuje się poprzez zneutralizowanie neuronów występujących wokół zmarszczek mimicznych. Powoduje to zaniechanie procesów przesyłania impulsów do skurczu. Mięśnie twarzy zostają czasowo “uśpione” co skutkuje wygładzoną i bardziej elastyczną skórą. W klinice Skinclinic przed rozpoczęciem zabiegów lekarz może zaproponować zabiegi przygotowujące – dzięki temu efekty będą widoczniejsze. Mogą to być zabiegi, takie jak mezoterapia igłowa. Sam proces ostrzykiwania danego obszaru twarzy substancją trwa kilkanaście minut, jest bezbolesny i prosty. Do codziennej aktywności można wrócić w pełni już kilka godzin po zabiegu, a skutkiem ubocznym mogą być tylko niewielkie zaczerwienienia lub opuchnięcia w miejscach kontaktu z igłą.

Efekty i bezpieczeństwo

Botox jest zabiegiem, który warto wykonywać seriami. Efekty widoczne są bardzo szybko, bo już nawet 3 dni po zabiegu, i utrzymują się od 6 do 8 miesięcy. Po ustaniu działania botoksu twarz nie wraca dokładnie do stanu sprzed zabiegu; zmarszczki są spłycone i mniej widoczne, a z każdym powtórzonym wstrzyknięciem czas pomiędzy seriami wydłuża się. Kiedy z botoxu zrezygnuje się całkowicie, skóra powoli będzie wracać do własnej kondycji i zachowywać się zgodnie z biologicznym rytmem. Botox jest sprawdzoną metodą w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Wykorzystywany jest także przy leczeniu nadpotliwości. Substancja zostaje samoistnie wydalona przez skórę, można wykluczyć więc zagrożenia wynikające ze skutku gromadzenia się substancji w organizmie. Sprawdzone efekty i powszechne stosowanie substancji dało gwarancję bezpieczeństwa i zadowalających rezultatów. Ponadto, toksyna botulinowa typu A, stosowana w zabiegach upiększających, należy do jednych z najbezpieczniejszych – działa jedynie czasowo a do osiągnięcia zamierzonych efektów potrzeba niewielkiej ilości specyfiku.

Gdzie stosować botox?

Botox jest doskonałą metodą na redukcję zmarszczek mimicznych. Dlatego więc najlepiej stosować substancję w okolicach oczu, czoła, bruzd wargowo-nosowych lub między brwiami. Toksynę można także zastosować przy opadających powiekach lub kącikach ust, korygowaniu linii żuchwy, łagodzeniu bruzd na dekolcie i szyi.

Przeciwwskazania

Zabiegu należy zaniechać przede wszystkim w trakcie ciąży. Należy być także w dobrym stanie zdrowia – zabieg wyklucza się w przypadku występowania stanów grypowych, przy antybiotykoterapii, w przypadku zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), zaburzeń krzepnięcia krwi lub przy stosowaniu leków antykoagulacyjnych.

Więcej o zabiegach botoxu i ofercie kliniki medycyny i ginekologii estetycznej znajdziesz pod adresem: www.skinclinic.pl.