na-czym-polega-liposukcja

Bezinwazyjna plastyka pochwy, czyli o działaniu lasera Mona Lisa Touch

Ginekologia estetyczna proponuje pacjentkom nie tylko zabiegi chirurgiczne, które wiążą się z przeprowadzeniem operacji czy zabiegu, często w znieczuleniu ogólnym, którego obawia się tak wiele osób. Dzięki stałemu postępowi w medycynie, za pomocą światła lasera, można poradzić sobie z problemem nieotrzymania moczu czy zbyt luźnej pochwy. Problemy te pojawiają się w wyniku uszkodzeń na skutek ciężkich porodów lub wypadków, lub są naturalnym pogorszeniem się prawidłowego funkcjonowania okolic intymnych w okresie menopauzy lub po niej. Zastosowanie lasera nie wiąże się z koniecznością hospitalizacji i długiej rekonwalescencji, co więcej jest doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych i daje tak samo zadowalające efekty. Zabiegi z wykorzystaniem lasera Mona Lisa Touch poprawiają samoocenę kobiety, dodają jej pewności siebie i wpływają na jej lepsze samopoczucie.

Laser Mona Lisa Touch

Zastosowanie lasera w obkurczaniu pochwy sprawia, że zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny, jednocześnie ma bardzo dobre rezultaty, które dają się zaobserwować już kilka dni po zabiegu. Nie jest w tym wypadku wymagana hospitalizacja, a powrót do normalnego funkcjonowania jest bardzo szybki. Po zastosowaniu terapii laserowej Mona Lisa Touch (http://www.skinclinic.pl/ginekologia-estetyczna/obkurczanie-pochwy/), okolice pochwy ulegają regeneracji i odmłodzeniu. Skutkiem jego działania jest to, że zmniejsza również suchość pochwy, podatność na infekcje i otarcia podczas stosunków seksualnych oraz zmniejszenie obwodu pochwy. Dzięki temu zabiegowi kobieta i jej partner mogą na nowo czerpać radość i satysfakcję podczas stosunku, a partnerka nie jest narażona na ból i nieprzyjemne odczucia.

Zabieg z zastosowaniem lasera w plastyce pochwy

Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia, ale nie jest nieprzyjemny dla pacjentki. Pełne efekty zabiegu widoczne są po około miesiącu od jego przeprowadzenia. Efekt utrzymuje się przez kilka lat, potem można go powtórzyć, by znów zyskać jak najlepsze wyniki terapii laserowej. U kobiet, które ponownie zajdą w ciąże, efekty zabiegu mogą się pogorszyć po kolejnym naturalnym porodzie. Jednak zastosowanie laseroterapii w plastyce pochwy sprawia, że nawet podczas kolejnego porodu drogi rodne są lepiej chronione i nie ulegają aż tak znacznemu rozluźnieniu. Aby skutki zabiegu trwał jak najdłużej, wskazane jest regularne ćwiczenie mięśni Kegla, które odpowiadają za odpowiednie napięcie ścianek pochwy. U kobiet, które są w okresie menopauzy, podtrzymuje się elastyczność przez przyjmowanie odpowiednich hormonów. Zastosowanie lasera nie powoduje powstawania blizn, krwawienia, nie ma także skutków ubocznych. Zabieg olega na wprowadzeniu do pochwy sondy lasera, która za pomocą emitowanych promieni powoduje pobudzenie odnowy komórek, w tym wytwarzania kolagenu. Jedynym odczuwalnym podczas zabiegu skutkiem zastosowania terapii laserowej jest ciepło, które nie jest jednak nieprzyjemne dla pacjentki i nie powoduje dyskomfortu. Zazwyczaj już jeden zabieg jest na tyle skuteczny, by nie powodować konieczności powtórki. W razie konieczności, po około 4 tygodniach można wykonać kolejną laseroterapię.

Aby wykonać zabieg, pacjentka musi:

  • być zdrowa i posiadać aktualny wynika badania cytologicznego;
  • nie mieć okresu ani infekcji okolic intymnych;
  • nie być w ciąży, ani w okresie terapii onkologicznej/

Po zabiegu przez kilka dni unikać należy:

  • wysiłku fizycznego;
  • ciepłych kąpieli oraz korzystania z sauny;
  • stosunków seksualnych przez okres około tygodnia.

Obkurczanie pochwy przy użyciu lasera MonaLisa Touch wykonywane jest w klinice SkinClinic: http://www.skinclinic.pl/. Koszt jednego zabiegu to 1000zł.