Fotolia_48404567_Subscription_L

Antycellulitowe właściwości masażu bańką chińską

Problem cellulitu dotyka większości kobiet nie zależnie od wagi i wieku. Często cellulit jest błędnie kojarzony z nadwagą, jednak bardzo szczupłe Panie również borykają się z występowaniem skórki pomarańczowej. Podobnie jest z wiekiem – cellulit pojawia się już po okresie dojrzewania. Rodzajów i stopni nasilenia cellulitu jest kilka – zawsze jednak jest to problem estetyczny i powód zmartwień wielu kobiet. Walka z cellulitem jest żmudna i bardzo nierówna, dlatego klinika SkinClinic proponuje klasyczny masaż bańką chińską.

Czym jest cellulit?

Cellulit to właściwie lipodystrofia, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanek tłuszczowych. “Skórka pomarańczowa” występuje wraz z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Efektem występowania cellulitu jest nie tylko jego nieestetyczny wygląd z nierówną i pofałdowaną skórą, lecz także ból i uczucie dyskomfortu. Cellulit występuje zazwyczaj w trzech odmianach:

  • Cellulit wodny – dotyka głównie kobiet szczupłych. Tej odmianie towarzyszy często obrzęk i uczucie zatrzymania wody w organizmie. Jest do stosunkowo łagodna odmiana cellulitu, która nie powoduje bólu.
  • Cellulit tłuszczowy – tworzy się z nadmiaru kwasów tłuszczowych zgromadzonych w komórkach i dotyczy głównie osób z nadwagą i otyłością. Odmiana ta jest cięższa niż odmiana wodna i może towarzyszyć jej ból. Ten rodzaj cellulitu może występować niemalże na każdym obszarze ciała.
  • Cellulit cyrkulacyjny – ta odmiana tworzy mocno zbite grudki tłuszczu, które przy dotknięciu są bardzo bolesne. Przyczyną jego powstania są zesztywniałe włókna kolagenowe, które nie pozwalają na prawidłowe krążenie krwi i dotlenienie skóry. Ta odmiana jest trudna do usunięcia i poleca się przy niej zabiegi medycyny estetycznej takie jak: LipoShock (terapia dźwiękowa i ultradźwiękowa) oraz terapię ultradźwiękami. Zabiegi te wykonywane są w klinice SkinClinic w Warszawie.

Zamiast czekać aż cellulit przybierze trudne do usunięcia, bolesne formy zaleca się profilaktyczne stosowanie łagodnych metod walki z cellulitem takie jak na przykład masaż bańką chińską.

Masaż źródłem piękna

Fakt, że masaż jest źródłem piękna i młodości wiedziano już w starożytności. Historia masażu sięga odległych czasów, kiedy masaż był jeszcze uzupełnieniem obrzędów religijnych. Masaż został zapoczątkowany w Chinach oraz Indiach i był stałym elementem medycyny ludowej – wierzono, że stanowi on naturalną metodę leczniczą. Znany wszystkim Hipokrates twierdził, że masaż ma pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. We Francji masaż został oficjalnie okrzyknięty metodą leczenia już w XVI wieku. Wiek XIX to największy rozkwit masażu leczniczego w Europie. Historia baniek chińskich sięga aż 3000 lat. Terapia podciśnieniem wraz z masażem i akupresurą należy do najstarszych metod leczenia.

Na czym polega masaż bańką chińską?

Masaż bańką chińską wykorzystuje podciśnienie, które jest wytwarzana w bańce powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką. Taka procedura wypływa na intensywne przekrwienie tkanek, co ułatwia wchłanianie preparatów stosowanych po masażu. Procedura jest bardzo intensywna a jej efekty widać już po kilku zabiegach. Efekty są uwarunkowane również zaawansowaniem i stopniem problemy, którego chcemy się pozbyć.

Efekty masażu

Skóra, która została poddana serii masaży bańką chińską staje się piękna, a jej defekty zostają usunięte. Dzięki zabiegowi:

  • pobudzone zostaje krążenie krwi, limfy oraz płynów ustrojowych
  • organizm pozbywa się toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii
  • masaż przyśpiesza przemianę materii
  • poprawia wygląd skóry, jej napięcie i elastyczność
  • redukuje tkankę tłuszczową
  • zwalcza cellulit
  • odpręża i koi zmysły